SMOLNO WIELKIE – Mercedes uderzył w drzewa i stanął w płomieniach! W środku 37-latek i 11-latek!

W niedzielę, 26 sierpnia br. około godziny 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Smolno Wielkie

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Sulechów, miejscową OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR- Ratownik15. W wyniku zdarzenia Mercedes- Benz uderzył w drzewo, wyrywając je z korzeniami, a następnie zahaczył kolejne drzewo na wysokości około 2.5 metra. Pojazd stanął w płomieniach, w środku znajdował się 37-letni mężczyzna oraz jego 11-letni syn. Oboje z opresji zostali uratowani przez świadków zdarzenia, którzy ewakuowali ich z płonącego pojazdu.

Na miejscu strażacy przystąpili do akcji gaśniczej pojazdu oraz terenów zielonych, udzielili oni również pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. 37-latek został śmigłowcem przetransportowany do zielonogórskiego szpitala, miał on m.in złamanie otwarte kości podudzia, do szpitala trafił również 11-letni syn mężczyzny.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, prawdopodobną przyczyną mogła być nadmierna prędkość połączona z uszkodzeniem się opony.


Za nagrania z drona dziękujemy Go-Foto Studio!