Śmiertelny wypadek koło Nowego Tomyśla! Nie żyje 39-letni motocyklista!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielne popołudnie w okolicach Nowego Tomyśla. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym zginął 39-letni mieszkaniec miejscowości Sątopy.

Służby otrzymały zgłoszenie około godziny 13:30. Według zgłaszającego, na drodze w kierunku miejscowości Sątopy doszło do zderzenia czołowo-bocznego motocyklisty i samochodu osobowego. Jedna osoba miała zostać poszkodowana – według informacji przekazanej służbom, motocyklista był przytomny.

Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „P”, patrol „drogówki” z Nowego Tomyśla oraz zastępy straży pożarnej z Nowego Tomyśla oraz OSP Sątopy i Bukowiec. Służby po dojeździe zastały poszkodowanego motocyklistę oraz osoby podróżujące samochodem osobowym. Pomocy udzielali im kierowcy oraz osoby podróżujące tą trasą. 39-letni mieszkaniec miejscowości Sątopy który podróżował motocyklem Kawasaki był przytomny. Jednak z upływem czasu jego stan zaczął gwałtownie się pogarszać. Na miejsce wezwano Ratownika 9 z poznańskiej bazy oraz ZRM „S” z Grodziska Wielkopolskiego. Niestety, u 39-latka doszło do zatrzymania krążenia i konieczne okazało się przeprowadzenie Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.
Ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny co pozwoliło na transport naziemny do nowotomyskiego szpitala. Tam, niestety poszkodowany zmarł.

Policjanci, którzy na miejscu pracowali pod nadzorem prokuratora ustalili, iż kierujący samochodem Skoda w wyniku wymuszenia pierwszeństwa zajechał drogę motocykliście co skutkowało zderzeniem obu pojazdów.