Śmierć w jednej z firm. Nie żyje 34-latek porażony prądem!

W poniedziałkowe przedpołudnie dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło w jednej z firm w Powodowie. Na skutek porażenia prądem śmierć poniósł mężczyzna wykonujący prace remontowe. Okoliczności wypadku bada Państwowa Inspekcja Pracy, Prokuratura i Policja.

04.02.2019 r. ok.godz. 10:30  KPP w Wolsztynie została powiadomiona o wypadku, do którego doszło na terenie jednej z firm w Powodowie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili jego oględziny.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że pracownik firmy zewnętrznej – 34-letni obywatel Ukrainy, podczas prowadzonych prac remontowych dotknął trakcji elektrycznej zasilającej suwnicę, w wyniku czego został porażony prądem i pomimo podjętej natychmiast reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Obrażeń niezagrażających życiu doznał jeden z dwóch pracujących z nim mężczyzn, który próbował mu pomóc. W tym przypadku pracownik został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Okoliczności, w jakich doszło do wypadku badane są przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie, wolsztyńską jednostkę Policji, a także Państwową Inspekcję Pracy z Leszna.

Źródło: KPP Wolsztyn