Służby przez godzinę szukały wypadku!

We wtorek, 18 września 2018 roku, około godziny 17:35 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w okolicach Powodowa.

Zgłoszenie pochodziło z systemu eCall montowanego w nowych samochodach. W treści zgłoszenia zawarta była informacja o automatycznym uruchomieniu się systemu, a także braku kontaktu z kierowcą Peugeota. W miejsce wskazane przez współrzędne natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, patrol policji, a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Jednostki udające się do zgłoszenia nie potwierdziły zajścia. Dla pewności przeszukano spory obszar. Sprawdzono między innymi drogę dojazdową do wysypiska śmieci, drogi leśne w okolicach Powodowa, miejscowości Powodowo, Kiełpiny, Żodyń, Chorzemin. Jednostki na bieżąco informowały dyżurnych, którzy próbowali zebrać więcej informacji. Ostatnia jednostka powróciła do bazy około godziny 18:45.
Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z systemu powiadamiania.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku służby otrzymały podobne zgłoszenie, miało wtedy dojść do wypadku z udziałem Mercedesa, którego system eCall zaalarmował Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wtedy, do zdarzenia miało dojść na drodze Kębłowo- Stradyń. Jak się później okazało, wypadek miał miejsce na trasie Rostarzewo- Rakoniewice.

One thought on “Służby przez godzinę szukały wypadku!

Komentarze są wyłączone.