Ślubowanie nowego funkcjonariusza

W poniedziałek 16 września, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowego funkcjonariusza.

Z dniem 1 lipca, po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, szeregi wolsztyńskich strażaków zasiliła str. Monika Wielgosz. Czeka teraz na nią dwumiesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół pożarniczych, a następnie trzy miesiące praktyk na podziale bojowym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie pod okiem doświadczonych kolegów. Na ostatnim etapie szkolenia, strażak wróci do poznańskiej Szkoły Aspirantów by po trzech miesiącach ukończyć kurs podstawowy i rozpocząć służbę w tutejszej komendzie jako funkcjonariusz systemu codziennego na samodzielnym stanowisku ds. finansów.

Również z dniem 1 września, służbę stałą w wolsztyńskiej jednostce, po dwuletnim okresie edukacji rozpoczął absolwent Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu – mł. asp. Konrad Siwiński.

Serdecznie witamy nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Życzymy powodzenia na strażackiej ścieżce oraz samych dobrych chwil w służbie, jednocześnie gratulując odwagi i wyboru nierzadko trudnej profesji.