Skoda ta sama, kierowca inny. 32-latek był kompletnie pijany, a mimo to kierował autem!

Zaledwie dwa dni po pościgu za kierującym Skodą Fabią przeprowadzonym przez policjantów Wydziału Prewencji mundurowi ponownie podjęli interwencję wobec kierowcy tego samego pojazdu. Okolicznością różniącą obie interwencje był kierujący. Pełne podobieństwo tych zdarzeń wynikało natomiast z tego, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie miał do tego prawa.

01.04.2023 r. ok. godz. 21:00 policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu prowadzonego na ul. Kusocińskiego w Wolsztynie zwrócili uwagę na Skodę Fabia, którą dwa dni wcześniej przed ich kolegami uciekał siedzący za kierownicą 17-latek bez uprawnień do kierowania. Policjanci postanowili sprawdzić, kto tym razem prowadzi auto i zatrzymali je do kontroli drogowej.

Kierujący zatrzymał się zgodnie z poleceniem mundurowych. Podczas kontroli policjanci ustalili, że jest to 32-letni mieszkaniec Wolsztyna. Mężczyzna znany był policjantom, ponieważ wcześniej był już zatrzymywany za jazdę bez uprawnień, które zostały mu dożywotnio zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Niestety już początek podjętej interwencji wskazywał na to, że sytuacja się powtórzyła. Zachowanie mężczyzny nie pozostawiało wątpliwości, co do stanu, w jakim się znajdował. Dodatkowo w trakcie interwencji zaczął stawiać bierny i czynny opór. Policjanci musieli go obezwładnić. Doprowadzony do szpitala kierowca poddany został badaniu stanu trzeźwości. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. O karze za czyny, których się dopuścił zadecyduje sąd, gdzie trafią materiały postępowania. Sankcją, w tym przypadku może być pozbawienie wolności do 3 lat

Źródło: KPP Wolsztyn