Samochód uderzył w budynek mieszkalny i zaczął się palić! Niebezpieczne zdarzenie w centrum wsi!

We wtorek, pierwszego stycznia 2019 roku, około godziny 14:00 wolsztyńskie służby zostały powiadomione przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu o zdarzeniu drogowym w Siedlcu.

W formatce zawarta była informacja o samochodzie który uderzył w budynek mieszkalny, a następnie zaczął się palić. Na miejsce natychmiast skierowano dwa patrole policji, ZRM „S” oraz strażaków z Wolsztyna i Siedlca. Ford Mondeo na łuku drogi zjechał na chodnik, ściął skrzynki pocztowe, uderzył w ogrodzenie, a następnie w budynek.

Podróżującym pojazdem okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu Tczewskiego, który został ewakuowany z pojazdu przez osoby postronne. W chwili wyciągania go z pojazdu był nieprzytomny, strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do udzielania pomocy kierującemu, jednocześnie rozpoczynając akcję gaśniczą. Pojazd spłonął doszczętnie, kierowca po udzieleniu pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala. W momencie zdarzenia był trzeźwy, na chwilę obecną trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

W czasie działań, droga była zablokowana.