Kobieta odebrała sobie życie. Strażacy użyli defibrylatora AED!

We wtorek około godziny 16 do wolsztyńskich służb wpłynęła formatka z WCPR o próbie samobójczej w miejscowości Świętno. Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej zaalarmował strażaków miejscowej OSP i funkcjonariuszy PSP.

Ochotnicy po odebraniu zgłoszenia ruszyli do udzielenia pomocy kobiecie która chciała popełnić samobójstwo, z racji tego że posesja na której kobieta targnęła się na życie znajdowała się nieopodal remizy strażackiej, dwóch ochotników pobiegło zabierając ze sobą potrzebny sprzęt w tym defibrylator AED.

Strażacy od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po chwili na miejsce dojechał zastęp z miejscowej jednostki oraz 2 zastępy JRG Wolsztyn i Zespół Ratownictwa Medycznego „S”. Niestety mimo wysiłku strażaków oraz medyków, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety. W wyniku zaistniałej sytuacji udzielenia pomocy wymagała także osoba przebywająca na posesji, która zemdlała upadając na ziemię. Została przewieziona do szpitala gdzie udzielono jej pomocy. Rodzina została objęta wsparciem psychicznym przez pracujących na miejscu funkcjonariuszy. Na miejscu oprócz strażaków i załogi pogotowia pracowali również policjanci, technik policyjny oraz prokurator.

Warto nadmienić że strażacy z OSP Świętno w swoim posiadaniu od około 2 miesięcy mają Defibrylator AED który,został użyty już dwa razy w ostatnim czasie do ratowania życia ludzkiego w tej miejscowości. Mowa tu o zdarzeniu z 16 lutego br. gdzie u 33-letniej kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Druhowie wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego ruszyli na pomoc kobiecie.

Telefon zaufania dla osób które przygnębiają myśli samobójcze 116111 Daj sobie pomóc zanim będzie za późno.