Rotary Club przekazał wolsztyńskim strażakom ubrania specjalne!

We wtorek 27 sierpnia, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyło się uroczyste przekazanie ubrań specjalnych i uzbrojenia osobistego przez Rotary Club Wolsztyn.

Na przekazaniu pojawili się przedstawiciele wolsztyńskiego Rotary Clubu oraz funkcjonariusze tutejszej komendy. Gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita, jednocześnie dziękując za okazane wsparcie. Dzięki przychylności sponsorów, wolsztyńscy strażacy zostali doposażeni w pięć trzyczęściowych kompletów ubrań specjalnych, hełm pożarniczy oraz dziesięć sztuk bielizny podbarierowej. Podstawowe informacje na temat pozyskanego wyposażenia przekazał zebranym mł. kpt. Damian Glapiak.

Dzięki wsparciu Rotary Clubu, znacząco podniosło się bezpieczeństwo ratowników na co dzień biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Przekazany sprzęt wykazuje się bardzo dobrymi parametrami i z pewnością posłuży wolsztyńskim strażakom przez długie lata.

Tutejsza komenda od dawna współpracuje z członkami Rotary Club, również podczas organizacji cyklicznych rajdów samochodowych, propagując zasady udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczając wyścig. Dzięki owocnej współpracy, na przestrzeni lat kilkukrotnie udało się pozyskać środki na zakup najpotrzebniejszego sprzętu.

Dziękujemy!

Opracowanie: asp. Waldemar Wielgosz
Zdjęcia: archiwum KP PSP Wolsztyn