Przywłaszczył ciągniki siodłowe o wartości 1,6mln złotych. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odzyskali łącznie 16 naczep i ciągników siodłowych, które zostały przywłaszczone przez mieszkańca powiatu grodziskiego. Straty firm leasingowych to ponad 1,6 miliona złotych. Podejrzanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W ramach prowadzonych czynnościoperacyjnych policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uzyskali informację dotyczące przywłaszczenia przez mieszkańca pow. grodziskiego przedmiotów leasingu na 10 ruchomości w postaci ciągników i naczep oraz 6 ruchomości w postaci ciągników i naczep w dwóch firmach leasingowych.

Zebrane materiały pozwoliły na wszczęcie postępowania przygotowawczego pod koniec ubiegłego roku w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia znacznej wartości przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Zdobyte informacje i poczynione ustalenia pozwoliły 28 listopada ubiegłego roku wspólnie z funkcjonariuszami KPP Grodzisk Wielkopolski przeprowadzić realizację w sprawie i zatrzymać 16 ruchomości w postaci ciągników i naczep na łączną kwotę ponad 1.650.000 zł.

W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za który grozi nawet 10 lat więzienia.

Maciej Święcichowski, KWP Poznań