Pożar zboża na pniu! Z żywiołem walczyli strażacy z dwóch powiatów!

W czwartek, 25 lipca br., około godziny 13:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Karpicko.

Na miejsce natychmiast skierowano ochotników z OSP Tłoki oraz OSP Obra. Z uwagi na bardzo silne zadymienie, do dyżurnego docierały kolejne, sprzeczne, informacje. Po dojeździe pierwszej jednostki na miejsce, dowódca poprosił o zadysponowanie większej ilości zastępów. Do zdarzenia prze dysponowano jednostki biorące udział w pożarze między Mochami a Świętnem. Łącznie w akcji brało udział 13 zastępów straży pożarnej z Tłok Wroniaw, Obry, Kębłowa, Kopanicy, Tuchorzy, Siedlca, Moch, Kaszczoru, Rostarzewo, Rakoniewic i Wolsztyna(2 zastępy).

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zaatakowaniu czoła pożaru. W trakcie dojazdu jednostek, rolnicy prowadzili orkę wokół terenu objętego ogniem co znacząco zmniejszyło jego powierzchnię.
Zagrożone były panele fotowoltaiczne które znajdowały się na polu.

Łącznie spaleniu uległo 5 hektarów upraw rolnych. Pożar objął pola należące do 3 właścicieli. Dowodzenie nad akcją przejął zastępca komendanta powiatowego st.kpt. mgr inż. Karol Kędziorski.