Pożar poddasza w budynku mieszkalnym. Dach zapadł się do środka obiektu!

W nocy z 18 na 19 stycznia br., około godziny 3:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza w domu jednorodzinnym w miejscowości Popowo Stare.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn i OSP Śmigiel oraz po jednym zastępie z OSP Mochy, OSP Przemęt, OSP Kaszczor, OSP Obra, OSP Świętno, OSP Kębłowo oraz patrol policji.

Jako pierwsi na miejsce pożaru dojechali ochotnicy z Bucza, którzy zastali cały dach budynku w ogniu. Na szczęście kobieta jak i dwójka mężczyzn sami opuścili miejsce zamieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia terenu akcji. Budynek został oświetlony oraz rozwinięta została linia gaśnicza z pobliskiego hydrantu. Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne siły i środki. Strażacy ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego rozpoczęli walkę z żywiołem.

Niestety spaleniu uległo całe poddasze oraz dach, który zapadł się do wnętrza budynku. Zalane zostały również wszystkie przedmioty znajdujące się na parterze mieszkania. Na koniec działań budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym.

W trakcie działań na miejsce dojechał dowódca JRG Wolsztyn mł. kpt. Damian Glapiak, oficer operacyjny st. kpt. inż. Szymon Czachnowski oraz Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak. Mieszkańcy budynku znaleźli schronienie u sąsiadów i rodziny. Niestety wstępnie straty oszacowano na ok. 50 tyś zł.

W trakcie działań na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia z przewodu kominowego.