Pożar domu jednorodzinnego w Siedlcu! 54-letnia kobieta została zabrana do szpitala!

We wtorek, 18 stycznia br., około godziny 18:40 do wolsztyńskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze w pokoju domu jednorodzinnego w Siedlcu. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie ochotników z Siedlca, Chobienic, Tuchorzy oraz Kopanicy.

Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Siedlec. Dowódca od razu poinformował dyspozytora SKKP o sytuacji na miejscu zdarzenia i poprosił o zadysponowanie większej ilości Sił i Środków.

Na miejscu występowało bardzo silne zadymienie, a jedno z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym było ogarnięte płomieniami. W mieszkaniu przebywały 4 osoby, wszystkie opuściły budynek o własnych siłach. Jedna z kobiet wymagała pomocy medycznej, dlatego też na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Do mieszkania w którym wybuchł pożar wprowadzono łącznie 2 roty (4 strażaków wyposażonych w aparaty ochrony układu oddechowego i linię gaśniczą). Mundurowi po opanowaniu ognia rozpoczęli usuwanie zniszczonego wyposażenia budynku oraz wietrzenie pomieszczeń.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez znajdujący się w pomieszczeniu piec kaflowy.


Na miejscu zjawił się wójt gminy Siedlec – Jacek Kolesiński który zaproponował pogorzelcom lokal zastępczy. Straty wstępnie wyceniono na 150 tysięcy złotych.