Pożar domku letniskowego! To już drugi przypadek w ciągu paru miesięcy!

W sobotę 11 stycznia br., około godziny 1:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Karpicku na ul. Wczasowej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Obra i OSP Kębłowo. Po kilkunastu minutach dojechał również patrol policji.

Mundurowi po dotarciu na miejsce zastali palącą się konstrukcję dachową domku letniskowego. Obiekt podzielony był na dwa przylegające do siebie budynki dlatego istniało zagrożenie przedostania się ognia do sąsiedniego mieszkania. Na szczęście wszystkie 3 osoby opuściły mieszkania przed przybyciem straży pożarnej.

W pierwszej kolejności strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji oraz odłączyli główne zasilanie prądu w budynku. Następnie mundurowi ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego weszli do mieszkania, z którego wydobywał się dym w celu zlokalizowania źródła pożaru.

Okazało się, że zapalił się dach budynku pokryty blachą falistą. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na wydobywający się z niego ogień. Stworzono punkt zaopatrzenia wodnego z nadziemnego hydrantu oddalonego ok. 30 metrów od obiektu.

Konieczne okazało się rozebrania części konstrukcji dachowej w celu wyeliminowania zarzewi ognia.

Na koniec działań budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, który przyniósł wynik negatywny.