Pożar dachu w Biedronce! W akcji 12 zastępów straży pożarnej!

Dwanaście zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w czwartek wieczorem na terenie marketu spożywczego w Przemęcie. Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych.

foto – wlopi.pl

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie w czwartek 9 września, około godziny 21:15 otrzymało zgłoszenie, z którego wynikało, że w pomieszczeniach biurowych i magazynowych marketu Biedronka w Przemęcie występuje duże zadymienie. Dyspozytor wolsztyńskich strażaków na miejsce skierował natychmiast dwa zastępy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zastępy z JRG Wolsztyn. Po dojeździe ochotników z Przemętu zastano płomienie wychodzące na dach budynku. Zadecydowano o zadysponowaniu większej ilości sił i środków na miejsce zdarzenia.

Pracownicy oraz kilku klientów zostało ewakuowanych przed przyjazdem służb ratunkowych. W zderzeniu nikt nie ucierpiał.

foto – wlopi.pl

Pożar szybko udało się opanować za pomocą piany, co pomogło zminimalizować straty. Samo dogaszanie trwało do godziny 1:00. Jak udało nam się dowiedzieć, wyposażenie sklepu nie uległo zniszczeniu, ale straty i tak wstępnie oszacowano na około milion złotych. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy strażaków z JRG Wolsztyn, OSP Przemęt, OSP Kaszczor, OSP Mochy, OSP Świętno oraz OSP Kębłowo. Zastęp OSP Bucz odpowiedzialny był za zorganizowanie punktu czerpania wody, który zasilał auta gaśnicze. W czasie trwania akcji gaśniczej w Przemęcie zastęp OSP Siedlec zadysponowano na zabezpieczenie powiatu.

foto – wlopi.pl