Pożar budynku gospodarczego! W akcji 9 zastępów straży pożarnej!

We wtorek 16 listopada br., o godzinie 16:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w Wolsztynie na ulicy Wiśniowej doszło do pożaru benzyny w budynku gospodarczym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Kębłowo, OSP Obra, OSP Świętno, OSP Wroniawy i OSP Tłoki.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zdarzenia zastał zadymiony budynek gospodarczy na jednej z posesji oraz poszkodowanego mężczyznę stojącego na ulicy.

Na szczęście pożar został ugaszony przez osoby postronne przed przybyciem zastępów. Poszkodowanemu który doznał obrażeń podczas próby gaszenia pożaru udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników, a Ci podjęli decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pełnego rozpoznania. Następnie, podjęto decyzję o wprowadzeniu roty gaśniczej do budynku ze sprzętem pomiarowym oraz linią wężową, celem zlokalizowania pozostałych zarzewi ognia oraz dokonania pomiarów. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego udali się do budynku z którego usuwali nadpalone elementy i przelewali wodą.

Działania zakończyły się po około 2 godzinach.