Pożar budynku gospodarczego. Strażacy musieli działać szybko, bo zagrożony był dom!

W czwartek, 22 kwietnia br., około godziny 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Nowa Wieś w gminie Przemęt. Według początkowych informacji, pożar zagrażał budynkowi mieszkalnemu Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej.

Do akcji wyjechały 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Mochy i OSP Przemęt. Pierwsza jednostka która dotarła na miejsce zastała rozwinięty pożar garażu w którym znajdowały się m.in. rowery i elektronarzędzia. Ogniem zajęta była również konstrukcja dachu, a temperatura powstała w wyniku zdarzenia spowodowała topnienie rynny w pobliskim budynku mieszkalnym. Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą przy jednoczesnej obronie znajdującego się obok obiektu.

Druga jednostka po dojeździe na miejsce przystąpiła do gaszenia pożaru przy użyciu systemu CAFS czyli systemu gaszenia pianą sprężoną.
Spaleniu uległy znajdujące się w garażu rowery, elektronarzędzia, agregat prądotwórczy. Uszkodzony został również samochód który zaparkowany był w pobliżu miejsca pożaru.

Działania trwały około 2 godzin, szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.