POWODOWO – Audi uderzyło w drzewo i dachowało na DK32. Kierowca w szpitalu!

W niedzielny poranek, kilka minut po godzinie 7:00 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Drodze Krajowej numer 32 Wolsztyn- Powodowo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wolsztyn, ZRM „S” oraz zastęp strażaków z JRG Wolsztyn. Pierwsza jednostka która dotarła na miejsce zastała samochód osobowy Audi A4 znajdujący się na dachu w przydrożnym rowie. 19-letni kierowca znajdował się w pojeździe. Został on uwolniony przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej, następnie pomocy udzielili mu przybyli na miejsce ratownicy medyczni wraz z lekarzem.

Mężczyzna został odwieziony do wolsztyńskiego szpitala na szczegółowe badania.

Na miejscu pracowali policjanci z WRD wraz z technikiem kryminalistyki. Ustalili oni, iż kierujący Audi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu następnie po przejechaniu ponad stu metrów otarł się o drzewo i swoją jazdę zakończył na dachu.

W chwili obecnej sprawa jest rozwojowa, nie wiadomo jeszcze, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy też kolizja.

Samochód został zabezpieczony przez CYBAL- Pomoc Drogowa