Poważne potrącenie w Starym Widzimiu. Niepełnosprawny mężczyzna z licznymi złamaniami trafił do szpitala!

W poniedziałek 19 września br. około godziny 11:00 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na wózku inwalidzkim na oznakowanym przejściu dla pieszych w Starym Widzimiu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego gdyż w powiecie wolsztyńskim nie było aktualnie wolnej karetki.

Załoga HEMS ze względu na złe warunki atmosferyczne nie doleciała na miejsce zdarzenia. Po kilkudziesięciu minutach pod wskazany adres dotarła specjalistyczna karetka pogotowia ratunkowego z powiatu Wschowskiego.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu ZRM. Jak się okazało 69-letni mężczyzna w wyniku potrącenia doznał licznych złamań żeber oraz wieloodłamkowych złamań kości udowej. Poszkodowany został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu ustalili, iż jadący Volkswagenem golfem 73-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn nie ustąpił pierwszeństwa 69-latkowi, który przejeżdżał przez pasy na wózku inwalidzkim.

Sprawca wypadku został poddany badaniu alkotestem – był trzeźwy. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.