Potrącenie rowerzystki w centrum wsi. Kobieta trafiła do szpitala!

W sobotę 15 maja br., około godziny 12:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w rejonie skrzyżowania ulic Zbąszyńskiej i Lipowej w Siedlcu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Siedlec, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zastał poszkodowaną rowerzystkę, której pomocy udzielali świadkowie zdarzenia. Strażacy przejęli działania ratownicze do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Następnie rowerzystka została przekazana załodze pogotowia ratunkowego i przewieziona do szpitala z podejrzeniem złamania nogi.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu do zdarzenia doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu rowerzystce przez mieszkankę Nowej Tuchorzy, poruszającej się samochodem Hyundai i10.

Obie uczestniczki zdarzenia zostały poddane badaniu alkotestem – były trzeźwe.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili jego oględziny natomiast pojazd sprawczyni zdarzenia został zabezpieczony na parkingu policyjnym.

W przypadku potwierdzenia obrażeń ciała pokrzywdzonej, w sprawie wszczęte zostanie postępowanie przygotowawcze.