Posługiwał się cudzą kartą płatniczą, grozi mu 10 lat więzienia!

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali 50-latka, który posługiwał się skradzioną kartą płatniczą. Mężczyzna wykonał kilkanaście transakcji bezgotówkowych, gdzie za drobne zakupy płacił metodą zbliżeniową. Śledczy przedstawili mu łącznie 19 zarzutów, związanych z kradzieżą i posługiwaniem się cudzą kartą. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do rakoniewickiej jednostki Policji zgłosiła się 42-letnia kobieta, która poinformowała miejscowych policjantów, że najprawdopodobniej ktoś wypłaca pieniądze z jej karty płatniczej, którą wcześniej zgubiła. W momencie kiedy kobieta zorientowała się, że należy kartę zablokować, ktoś inny zdążył już zrobić nią zakupy.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że kartę bankomatową znalazł 50-letni mieszkaniec Rakoniewic, który postanowił robić nią zakupy za kwoty, które nie wymagały podania kodu PIN. W ten sposób 50-latek naraził kobietę na utratę kilkuset złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Rakoniewiccy kryminalni przedstawili sprawcy łącznie 19-zarzutów przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby nie ulegać codziennej rutynie i sprawdzać obecność swoich dokumentów czy znajdują się  we właściwym miejscu. Im szybciej uda nam się dokument zastrzec, czy wręcz zablokować – w tym przypadku kartę bankomatową za pośrednictwem swojego banku – zyskamy szansę uniknięcia jakiejkolwiek utraty naszych pieniędzy.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.