Pościg na terenie dwóch powiatów! Dwoje policjantów poszkodowanych!

W piątek, 14 czerwca br., około godziny 11:00 patrol WRD z KPP w Nowym Tomyślu, wykonując obowiązki służbowe w okolicach Borui Kościelnej postanowił zatrzymać do kontroli VW Polo. Kierowca zignorował sygnały dawane przez policjantów i rozpoczął ucieczkę.

Początkowo kierujący Volkswagenem na grodziskich tablicach rejestracyjnych poruszał się w kierunku Nowego Tomyśla, w pewnym momencie jednak gwałtowanie zawrócił w kierunku Borui Kościelnej.
W tej miejscowości policjanci oddali strzały z broni służbowej.
Mężczyzna uciekając skręcił w leśna drogę, którą dotarł do powiatu wolsztyńskiego. W drodze były już kolejne siły policyjne.

Kierujący Volkswagenem, jadąc trasą Belęcin-Zakrzewo stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i zjechał na przydrożne drzewo. Radiowóz policyjny, próbując uniknąć zderzenia ze zbiegiem również uderzył w drzewo. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy doszło do kontaktu obu pojazdów.

Z uwagi na charakter zdarzenia, na miejsce zadysponowano liczne siły policyjne, trzy karetki pogotowia oraz trzy zastępy straży pożarnej. Policjantka biorąca udział w zdarzeniu oraz uciekinier zostali przetransportowani do wolsztyńskiego szpitala, natomiast policjant trafił do szpitala w Nowym Tomyślu.

W chwili obecnej udało nam się ustalić, iż funkcjonariusze przechodzą badania w lecznicach i nie jest możliwe przesłuchanie ich. Mężczyzna uciekający przed policjantami przebywa w szpitalu, jest pilnowany przez funkcjonariuszy policji. Prawdopodobnie jutro zostanie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.