Porwanie 3-letniej dziewczynki! Podejrzany został zatrzymany. Był pijany!

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 17:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o uprowadzeniu 3-letniej dziewczynki przez byłego partnera jej matki. W wyniku podjętych działań mężczyzna został zatrzymany w Lesznie przez tamtejszych policjantów i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji. Dziecko, które w momencie zatrzymania przebywało w towarzystwie mężczyzny decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie przekazane zostało pod opiekę rodzinie zastępczej. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze prowadzone przez policjantów KPP w Wolsztynie.

14.06.2021 r. ok.godz. 17:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą uprowadzenia 3-letniej mieszkanki powiatu wolsztyńskiego przez byłego partnera jej matki. Na miejsce skierowani zostali policjanci Posterunku Policji w Przemęcie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Po dotarciu pod wskazany adres, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci.

Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do KPP w Wolsztynie. Tu podczas badania alkotestem ustalono, że jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało na stan nietrzeźwości – 0,93 mg/l, tj. 1,95 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe.

Decyzją Sędziego Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wolsztynie dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej.
W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: KPP Wolsztyn