Policyjny pies wywęszył narkotyki!

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwie osoby, które znajdowały się w posiadaniu narkotyków i dopalaczy. Zatrzymanie miało miejsce w pierwszych dniach stycznia w Wolsztynie. Znaczący udział w policyjnej akcji miał pies, który podczas przeszukania wskazał narkotyki ukryte w … szczotce do włosów. Obojgu zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z priorytetów policji nie tylko w naszym kraju. Dzieje się tak, ponieważ narkotyki oraz środki zastępcze, czyli tzw. dopalacze wpływają na poziom bezpieczeństwa wielu dziedzin życia. Szczególnie narażoną grupą społeczną są ludzie młodzi, dla których kontakt z narkotykami niejednokrotnie staje się pierwszą kolizją z prawem.

7 stycznia br. ok.godz. 23:00 na ul. Lipowej w Wolsztynie policjanci Wydziału Kryminalnego w efekcie prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Siedlec i 18-letnią mieszkankę Wolsztyna. Para, która znalazła się w zainteresowaniu policjantów siedziała w zaparkowanym na ulicy BMW.

Podczas podjętej interwencji policjanci przeprowadzili przeszukanie i  znaleźli w samochodzie oraz w torebce nastolatki dwa woreczki z półprzezroczystymi kryształkami. Jak się później okazało w woreczkach znajdowało około 80 gramów dopalaczy.

Oboje zatrzymani zostali doprowadzeni do KPP w Wolsztynie i osadzeni w policyjnym areszcie.

Następnego dnia rano przeszukane zostały ich mieszkania, a do działań wykorzystany został policyjny pies wyszkolony do wykrywania zapachów. Podjęte czynności doprowadziły do znalezienia w mieszkaniu nastolatki niewielkich ilości narkotyków. Decydujący wpływ na ujawnienie narkotyków miał pies, który jako miejsce ich ukrycia wskazał … szczotkę do włosów. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz ukryty został zwitek z marihuaną i tabletki MDMA (Ecstasy).

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, a zabezpieczone narkotyki i dopalacze przesłano do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Karą za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych jest pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn