Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

We wtorek – 8 stycznia – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili na drogach powiatu wolsztyńskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości„. Działania te polegały na tym, że kontrola prowadzona była na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Funkcjonariusze wolsztyńskiej „drogówki”, podczas prowadzonych działań na drogach powiatu wolsztyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej niemal 60 kierujących pojazdami, z których aż 44 przekroczyło dozwoloną prędkość. Z tej liczby 29 osób ukaranych zostało mandatami karnymi. Wobec pozostałych kierowców, którzy jechali nieznacznie szybciej, niż wynikało to z dyspozycji znaków drogowych zastosowano pouczenie.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów dbających o bezpieczeństwo ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami.

W związku z powyższym apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło : KPP Wolsztyn