Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na bukmachera i stację benzynową!

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą rozboju na pracownicy stacji paliw w Kębłowie, do którego doszło 22 sierpnia tego roku zatrzymali podejrzewanego o to mężczyznę. Policjanci zabezpieczyli przy nim między innymi kominiarkę oraz nóż, którymi posłużono się podczas rozboju. Mężczyzna podejrzany jest również o rozbój i kradzież, do których doszło w punkcie bukmacherskim w Wolsztynie w grudniu ubiegłego roku. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą rozboju na pracownicy stacji paliw w Kębłowie zatrzymali podejrzewanego o to mężczyznę.

Do rozboju doszło 22 sierpnia tego roku kilka minut po godzinie szóstej rano, gdy zamaskowany sprawca wszedł do budynku stacji paliw i grożąc nożem zażądał od kobiety otwarcia kasy, a następnie ukradł znajdującą się tam gotówkę.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zabezpieczyli monitoring funkcjonujący w budynku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki podjętym działaniom częściowo odtworzona została trasa, którą przemieszczał się mężczyzna tuż przed popełnieniem przestępstwa, policjanci ustalili też markę i kolor pojazdu, którym się poruszał.

Po kilku kolejnych dniach ustalono, że pojazd sprawcy zarejestrowany jest na terenie powiatu leszczyńskiego. Ten trop nie doprowadził jednak policjantów bezpośrednio do sprawcy, gdyż jak się okazało auto zostało wcześniej sprzedane, a nowy nabywca nie dopełnił obowiązku jego ponownej rejestracji.  Analiza zgromadzonego w sprawie materiału, szereg przeprowadzonych sprawdzeń oraz wykonana praca operacyjna pozwoliła jednak policjantom na wytypowanie sprawcy, którym według ich założeń był 29-letni mieszkaniec Kargowej.

Zatrzymanie było w tych okolicznościach kwestią czasu, policjanci musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będący w ich zainteresowaniu mężczyzna wyjechał zarobkowo za granicę.

Przełom nastąpił w ubiegłym tygodniu, gdy policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie przestępstwa mężczyznę w użytkowanym przez niego mieszkaniu w Kargowej. Zaskoczony mężczyzna podczas zatrzymania zaprzeczył, by miał cokolwiek wspólnego z rozbojem. Jego deklaracji nie potwierdziły jednak przeprowadzone przez policjantów przeszukania. W ich trakcie zabezpieczone zostały charakterystyczna kominiarka i nóż użyte podczas napadu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie szczegółowo przesłuchany. Na tej podstawie policjanci ustalili, że może mieć na swoim koncie również inne przestępstwa. Porównując zapis monitoringu ze stacji paliw oraz punktu bukmacherskiego w Wolsztynie, gdzie do podobnych zdarzeń doszło dwukrotnie w grudniu ubiegłego roku policjanci przyjęli hipotezę, że sprawcą tych przestępstw jest ta sama osoba.

Założenie znalazło swe potwierdzenie w rzeczywistości. Dzięki determinacji policjantów i analizie szeregu zgromadzonych przez nich informacji ustalono, że 29-latek jest odpowiedzialny nie tylko za rozbój w Kębłowie, ale również za kradzież i rozbój na pracownicy punktu bukmacherskiego w Wolsztynie. Mężczyzna finalnie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

W ubiegły piątek, 11 września decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie został aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn