Policjanci zatrzymali poszukiwanego przestępcę!

W środowe przedpołudnie policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali poszukiwanego przez polskie organy ścigania przestępcę. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się, po tym, jak uciekł z jednego z zakładów karnych na Dolnym Śląsku. Do zatrzymania doszło na terenie Legnicy.

05.09.2018 r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie zatrzymali 44-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie i we Wschowie. Równolegle, za mężczyzną, którego ostatnim stałym adresem zameldowania było Kluczewo, Sąd Rejonowy w Legnicy wydał list gończy.

Zatrzymanie było finałem działań operacyjnych prowadzonych przez wolsztyńskich policjantów od początku lipca tego roku. Właśnie wtedy mężczyzna odbywający karę pozbawienia wolności w jednym z dolnośląskich zakładów penitencjarnych, wykorzystał fakt skierowania go do pracy poza jego murami i zbiegł.

Wolsztyńscy kryminalni ustalili, że prawdopodobnym miejscem ukrywania się uciekiniera jest Legnica. W czasie działań, obszar poszukiwań zawężono do konkretnego adresu. Policjanci dysponując rysopisem 44-latka, objęli obserwacją rejon, w którym mógł przebywać. Bardzo szybko okazało się, że ten trop był właściwy.

W środę, 5 września w Legnicy policjanci zatrzymali idącego ulicą przestępcę. Zaskoczony mężczyzna nie stawiał oporu, próbował jednak w inny sposób uniknąć odpowiedzialności. Podczas legitymowania podał dane personalne swego brata, chcąc w ten sposób przekonać policjantów, iż jego zatrzymanie jest wynikiem pomyłki.

Pomimo wysiłków nie przekonał policjantów, którzy bez wątpliwości potwierdzili, że jest osobą, za którą wydany został list gończy. Po kilku godzinach mężczyzna trafił do KPP w Wolsztynie, a jeszcze tego samego dnia policjanci Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu doprowadzili go do Aresztu Śledczego.

Mężczyzna będzie kontynuował karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Odpowie też za ucieczkę z Zakładu Karnego. W takim przypadku może dodatkowo spędzić w więzieniu 2 lata.

Źródło: KPP Wolsztyn