Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi!

Znajomość rejonu służbowego, jaką wykazał się dzielnicowy Posterunku Policji w Przemęcie stała się zaczątkiem działań, których efektem było zatrzymanie poszukiwanego dwoma listami gończymi mieszkańca Mazowsza. Mężczyzna, któremu przez ostatnie kilka lat udawało się unikać odpowiedzialności za popełnione czyny został doprowadzony do policyjnego aresztu. Stamtąd trafił do wyznaczonego przez sąd Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

W miniony czwartek wolsztyńscy policjanci otrzymali informację od mundurowych z Mazowsza o poszukiwanym listem gończym mieszkańcu powiatu wołomińskiego. Jak ustalono, istniało duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna może od pewnego czasu przebywać na terenie gminy Przemęt. Z tej samej informacji wynikało, że towarzyszy mu o dwa lata młodsza partnerka. Uzyskana w ten sposób wiadomość została przekazana policjantom Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego oraz Posterunku Policji w Przemęcie.

Poszukiwania początkowo skupiły się na Mochach, gdzie według wstępnych ustaleń mógł przebywać mężczyzna. Podejrzenia powzięte przez policjantów jednak się nie potwierdziły.

Szansa na zatrzymanie poszukiwanego pojawiła się jeszcze tego samego dnia. Biorący udział w poszukiwaniach dzielnicowy z Posterunku Policji w Przemęcie, wykorzystując znajomość rejonu służbowego oraz opierając się na przekazanych informacjach wytypował parę trzydziestoparolatków, która od kilku dni zamieszkała w Błotnicy. To, że mężczyzna może być poszukiwanym od 2014 roku mieszkańcem powiatu wołomińskiego potwierdzały też kolejne poczynione przez niego ustalenia. W tej sytuacji podjęto decyzję o jego zatrzymaniu.

Doszło do niego na terenie Błotnicy. Policjanci z Wolsztyna i Przemętu zabezpieczyli wejścia do budynku, w którym przebywał poszukiwany odcinając mu drogę ewentualnej ucieczki. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy przestępca nie stawiał oporu. Został obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Podczas wykonanych z jego udziałem czynności, potwierdzono jego tożsamość i kryminalną przeszłość. Następnego dnia trafił do Zakładu Karnego, gdzie za popełnione przestępstwa odbędzie karę pozbawienia wolności.

KPP Wolsztyn