Policjanci uratowali kobietę z zadymionego mieszkania!

W sobotę 3 listopada br. około godziny 15:05 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał formatkę z WCPR o zamkniętej osobie w mieszkaniu przy ulicy Kiełkowskiej w Obrze i wydobywającym się dymie z okien.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol prewencji, 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z miejscowej OSP.

Jako pierwsi na miejsce dojechali funkcjonariusze policji, którzy potwierdzili zadymienie w budynku oraz udali się do środka skąd ewakuowali starszą kobietę stojącą w silnie zadymionym mieszkaniu. Chwilę później strażacy z OSP Obra przybyli pod wskazany adres, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozwinęli linię gaśniczą oraz po założeniu Aparatów Ochrony Układu Oddechowego weszli do zadymionego mieszkania. Po rozpoznaniu strażacy stwierdzili, iż zadymienie pochodzi z rozszczelnionego pieca CO.

Jego zawartość wyniesiono na zewnątrz oraz przelano dokładnie wodą. Na koniec dokonano odpowiednich pomiarów, aby wyeliminować obecność szkodliwych gazów, a całe mieszkanie zostało dokładnie przewietrzone przy użyciu specjalnego wentylatora.

Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego „P” który przewiózł kobietę do wolsztyńskiego szpitala na dokładniejsze badania.