Podróżował z dzieckiem w stanie nietrzeźwości! Wypadł z drogi i dachował!

W poniedziałek 10 sierpnia br., o godzinie 21:15 wolsztyńskie służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Błotnica (gm. Przemęt). Według osoby zgłaszającej, samochód z lawetą wypadł z drogi a jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Przemęt, dwa patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsze służby po dojechaniu na miejsce potwierdziły zgłoszenie. W pobliskim rowie znajdował się samochód osobowy marki Mercedes oraz laweta z innym pojazdem. Kierowca jak i 7-letnia pasażerka o własnych siłach wydostali się na zewnątrz.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz oświetlili teren akcji. Konieczne okazało się także udzielenie KPP kierowcy, gdyż doznał niegroźnych obrażeń ręki. Po założeniu opatrunku, mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie przewieziony do szpitala. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało i została oddana pod opiekę rodziny.

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu ustalili, iż 34-letni mieszkaniec Górska zjechał z drogi do przydrożnego rowu uderzając w ogrodzenie pobliskiej posesji. Mężczyzna został poddany badaniu alkotestem a ten wykazał 0.88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo od poszkodowanego została pobrana krew do badań i zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.