Pobili kierowcę, a jego samochód zniszczyli! Grozi im tylko 3 lata więzienia.

Rakoniewiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z grodziskiego wydziału kryminalnego zatrzymali łącznie 4 osoby podejrzane o udział w bójce, gdzie poszkodowanym został 29-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwie z nich usłyszały prokuratorskie zarzuty udziału w bójce oraz uszkodzenia mienia. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

5 lipca br. około godz. 23.50 rakoniewiccy policjanci zostali zawiadomieni o porzuconym na poboczu drogi samochodzie z powybijanymi szybami oraz wgnieceniami karoserii. W trakcie dojazdu na miejsce okazało się, że w miejscowości Błońsko kierowcy tego pojazdu udzielana jest pierwsza pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Decyzją lekarza, z uwagi na liczne obrażenia mężczyzna został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Na miejscu policjanci rozpytali osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę co się w tym czasie wydarzyło. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego wcale nie uległ wypadkowi drogowemu, a został najprawdopodobniej dotkliwie pobity.

Policjanci podjęli działania zmierzające do jak najszybszego ustalenia ewentualnych sprawców tego pobicia. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zapukali do drzwi jednego ze sprawców. Nazajutrz w rękach policjantów znalazły się kolejne trzy osoby mające związek z tym zdarzeniem.

Policjantom udało się potwierdzić, że feralnej nocy doszło do pobicia mężczyzny, który zatrzymał swój pojazd na poboczu drogi. Sprawcy bardzo dobrze znali ofiarę i chcieli wymierzyć swoją sprawiedliwość narażając tym samym osobę poszkodowaną na utratę życia lub zdrowia. Cztery osoby, trzech mężczyzn i jedna kobieta w wieku 29, 24, 23 i 21 lat zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Dwóch z nich usłyszało już prokuratorskie zarzuty udziału w bójce oraz uszkodzenia mienia. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.