Pijany 23-latek dachował BMW. Opony były kompletnie łyse!

W nocy, z 22 na 23 stycznia br., około godziny 2:00 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK32 w Rakoniewicach. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano policjantów, ratowników medycznych z Wielichowa i Wolsztyna oraz strażaków z Grodziska i Rakoniewic.

Po dojeździe na miejsce okazało się, iż samochód marki BMW prowadzony przez 23-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego znajduje się na dachu na terenie jednej z posesji. Poszkodowane zostały 2 osoby podróżujące pojazdem, znacznie zniszczony został samochód, płot oraz elewacja budynku. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pomocy do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego.

Załogi karetek pogotowia po dojeździe na miejsce przejęły poszkodowanych. Jak się okazało, kierujący pojazdem doznał złamania nosa, a pasażerka ogólnych potłuczeń. Uwagę policjantów zwróciła silna woń alkoholu wyczuwalna od uczestników zdarzenia.
Pod tym kątem przebadany został kierowca jak i pasażerka. Wynik to 1,2 promila u 23-latka oraz ponad promil u pasażerki.

Sprawę prowadzi komenda powiatowa policji w Grodzisku Wielkopolskim. Warto dodać, iż opony w samochodzie były kompletnie łyse.