Pijana 14-latka w parku. Interweniowała policja i Pogotowie Ratunkowe!

W piątkowy wieczór, około godziny 21:00, wolsztyńska jednostka policji otrzymała zgłoszenie o młodej dziewczynie, przebywającej w okolicach parku miejskiego, znajdującej się w stanie upojenia alkoholowego. Według osoby zgłaszającej, nastolatka miała się przewracać oraz zataczać. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowany został patrol funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie.

Po dotarciu pod wskazany adres, mundurowi zastali 14-latkę leżącą pod murem oraz grupkę nastolatków próbujących zabrać swoją znajomą do domu. Gdy tylko funkcjonariusze podjęli interwencję wobec nietrzeźwej, natychmiast poczuli silną woń alkoholu. Żadna z osób znajdujących się na miejscu nie potrafiła powiedzieć, co i w jakich ilościach przyjęła dziewczyna.

Z uwagi na wiek oraz stan nastolatki, policjanci podjęli decyzję o wezwaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ratownicy wraz z lekarką, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli decyzję o transporcie 14-latki do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci którzy przeprowadzali interwencję wobec nietrzeźwej ustalili, iż 14-latka jest mieszkanką Bolewic w powiecie nowotomyskim, a do Wolsztyna przyjechała do swojej koleżanki. O zdarzeniu poinformowana została matka dziewczyny, która została zobowiązana do odebrania swojej córki z wolsztyńskiego szpitala.

O zaistniałej sytuacji poinformowany został Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Nowym Tomyślu.

Zdjęcie: planet_fox / pixabay.com