Otwarcie mieszkania w jednym z bloków na wolsztyńskim osiedlu!

W niedzielny poranek, 23 grudnia 2018 roku, około godziny 8:50 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały poinformowane o braku kontaktu z mieszkańcami jednego z bloków przy ulicy Słowackiego.

Na miejsce natychmiast udał się patrol policji oraz 2 zastępy z JRG Wolsztyn. Funkcjonariusze po rozmowie z rodziną potwierdzili, iż w mieszkaniu mogą przebywać 2 starsze osoby z którymi nie ma kontaktu. Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o wyważeniu drzwi, wcześniej sprawdzając stężenie tlenku węgla w powietrzu. Po chwili przypadkowa osoba zaproponowała użyczenie wiertarki do otwarcia drzwi.

Po otwarciu mieszkania okazało się, iż w środku nikogo nie ma.

Ogromne podziękowania należą się dla przypadkowej osoby, która zaproponowała strażakom pomoc przy otwieraniu mieszkania i użyczyła im swoją wiertarkę.

Zachęcamy wszystkich, by jako świąteczny prezent kupić bliskim czujnik tlenku węgla(czadu). Wydatek jest nieduży, a może ocalić życie Waszych bliskich!
W razie jakichkolwiek pytań, proszę do nas napisać, udzielimy informacji odnośnie najlepszych urządzeń oraz ich montażu w domu. KONTAKT