Ogromny pożar w Zbąszyniu! 19 zastępów Straży Pożarnej w akcji!

W poniedziałek, 24 września br. O godzinie 8:41 dyżurny SKKP PSP w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o pożarze budynku w Zbąszyniu.

Pożarem objęty był budynek Starej Cegielni na ulicy Granicznej, płonęła 2 kondygnacja oraz dach. Na parterze przebywały dwie osoby- jedna poruszająca się na wózku inwalidzkim. Osoby te zostały ewakuowane przez osoby postronne przed przyjazdem strażaków. W trakcie akcji gaśniczej zawalił się dach płonącego budynku. Po około 2 godzinach pożar udało się opanować, strażacy musieli zbudować magistralę wodną z pobliskiej rzeki oraz sieci hydrantowej. Pobliska restauracja zaopatrzyła strażaków w gorącą wodę oraz herbatę. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, budynek został dwa dni wcześniej wystawiony na sprzedaż.

W akcji udział brało 19 zastępów Straży Pożarnej, w tym dwa zastępy z województwa lubuskiego oraz podnośnik z Wolsztyna. W sumie 65 strażaków, Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz policja. Zjawili się również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Strażacy z OSP Bukowiec zbudowali punkt napełniania butli powietrznych.

Dogaszanie pożaru potrwa do późnych godzin wieczornych.