Ogromny pożar Stodoły! Na miejscu 9 zastępów straży pożarnej!

W piątek 27 marca br. około godziny 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w zabudowie zwartej w miejscowości Przemęt.

Na miejsce natychmiast zadysponowano po dwa zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Przemęt i OSP Kębłowo oraz po jednym zastępie z OSP Bucz, OSP Kaszczor, OSP Mochy i OSP Świętno.

Już w trakcie dojazdu strażacy widzieli ogromne kłęby dymu unoszące się nad Przemętem.

foto: OSP Mochy

Na miejscu zastano silnie rozwinięty pożar stodoły, w której znajdowały się maszyny rolnicze oraz sprzęt warsztatowy. Obiekt w całości objęty był ogniem z uwagi, iż był to budynek drewniany z dachem pokrytym papą. Zagrożone były również budynki gospodarcze sąsiadujące bezpośrednio ze Stodołą.

foto: Jakub Kitta/Wolsztyn112

Strażacy ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego natychmiast przystąpili do zabezpieczenia terenu akcji. Na palący się obiekt podano dwa prądy wody w natarciu oraz dwa prądy wody w obronie sąsiadujących budynków. Na potrzeby dostępu do palącego się wyposażenia usunięto cześć opłotowania a z pobliskiego cieku wodnego zbudowano punkt czerpania wody.

Niestety spaleniu uległ cały budynek jak i część sprzętu. Na koniec działań strażacy rozgarnęli części konstrukcji w celu przelania ich wodą.

foto: OSP Mochy
foto: OSP Mochy

Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowice zamknięta, następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Zastęp z OSP Siedlec w tym czasie zabezpieczał rejon operacyjny JRG Wolsztyn.