Ogromny pożar firmy w Starej Tuchorzy. Szacunkowa wartość strat to kilkanaście milionów!

W sobotę, 16 lipca br., około godziny 13:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zbiorników z olejem napędowym na terenie firmy Jantex w Starej Tuchorzy. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG Wolsztyn oraz gminy Siedlec.

Jeszcze w czasie dojazdu na miejsce zdarzenia, do dyspozytora cały czas docierały kolejne zgłoszenia o kłębach dymu widocznych nad miejscowością oraz lasem. Dym był widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów, dlatego też część zgłaszających nie była w stanie określić co i gdzie się pali.
Jednostki straży pożarnej, które docierały na miejsce na bieżąco informowały o skali pożaru prosząc o dodatkowe Siły i Środki.

Strażacy pracujący na miejscu zdarzenia rozpoczęli walkę z żywiołem jednocześnie przeprowadzając ewakuację pracowników znajdujących się na terenie zakładu. Ogromnym problemem okazał się brak wody oraz brać ciśnienia w hydrantach znajdujących się na terenie Starej Tuchorzy.

Z uwagi na rozprzestrzeniający się ogień, kierujący działaniami ratunkowymi poprosił o zadysponowanie dodatkowych Sił i Środków w postaci plutonu gaśniczego z JRG Nowy Tomyśl, oraz specjalistycznych jednostek z JRG Leszno i JRG 7 Poznań.

Łącznie na miejscu pracowało blisko 30 jednostek straży pożarnej w tym także Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.
W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, ogień objął budynki o powierzchni łącznej około 3500 metrów kwadratowych.

Wstępnie straty oszacowano na 15 milionów złotych. Działania trwały blisko 10 godzin, trwa ustalanie przyczyn pożaru.