Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną kolizji na DK32!

Około godziny 10:35 wolsztyńskie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 32 w kierunku Rostarzewa.

Według osoby zgłaszającej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, wyniku którego jeden samochód znajdował się w rowie, a drugi blokował jeden pas drogi. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wolsztyn oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego.
Według ustaleń funkcjonariuszy policji w zdarzeniu brał udział VW Golf i Citroen. Kierujący pojazdem Volkswagenem(mieszkaniec Gniezna) poruszając się w kierunku Wolsztyna rozpoczął hamowanie, by nie doprowadzić do zderzenia czołowego z samochodem ciężarowym, który wykonywał manewr wyprzedzania. Kierowca Citroena (mieszkaniec Poznania) nie zachowując bezpiecznej odległości od poprzedzanego volkswagena najechał na tył pojazdu, a następnie zjechał na pobocze. Kierujący samochodem ciężarowym oddalił się z miejsca zdarzenia

 

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, na kierującego Citroenem nałożono mandat w wysokości 250 zł za niezachowanie bezpiecznej odległości. Funkcjonariusze prowadzą także poszukiwania kierowcy ciągnika siodłowego.

2 myśli na temat “Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną kolizji na DK32!

  • 16 listopada 2018 o 20:55
    Permalink

    Niestety, tytuł jest niewłaściwy.Powinno być: Bandyta ciężarówką zajechał drogę

  • 16 listopada 2018 o 20:49
    Permalink

    Byłem świadkiem tego wypadku.Jechałem za Citroenem.Odległość Citroena do WV, nie była wcale taka mała.Gdyby go nie wyrzuciło aż za ścieżkę rowerową,tylko zostal na jezdni,to ja uderzył bym w Citroena,mimo, też nie małej odległości.Zdążyłem zjechać na pobocze..Akcja i reakcja.Szybkość góra 70-80km/h.Bandyta z ciężarówki,jeszcze daje po światłach.Wyprzedza ,przy jadących z przeciwka.Dobrze widział i wiedział co sie stalo,dlatego się nie zatrzymał.Dobrze,że kierowcom nic się nie stało,bo myślałem,że nas wszystkich staranuje.

Komentarze są wyłączone.