Nie żyje 59-letnia kobieta! Siostra bliźniaczka znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie!

Do tragedii doszło w piątek 26 czerwca br. Informację o odnalezieniu zwłok kobiety otrzymał dyżurny KPP w Grodzisku Wielkopolskim.Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol z Komisariatu w Rakoniewicach.

Przybyły na miejsce Prokurator Rejonowy zlecił zabezpieczenie ciała oraz wykonanie sekcji zwłok. Wyniki sekcji wykazały, iż zgon 59-latki nastąpił z przyczyn naturalnych (niewydolność krążeniowo-oddechowa), tym samym wykluczono udział osób trzecich.
Nie mniej jednak, w trakcie wykonywanych czynności przez funkcjonariuszy Policji, wyszły na jaw sprawy z niedalekiej przeszłości. Dotyczyły one znęcania się fizycznego i psychicznego przez siostrę bliźniaczkę denatki.

W chwili stwierdzenia zgonu 59-latki, jej siostra została zatrzymana do wyjaśnienia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3 promile. Po przesłuchaniu wszystkich świadków oraz członków rodziny, Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przedstawił kobiecie zarzuty fizycznego oraz psychicznego znęcania się nad siostrą.

Sprawa trafi do Sądu, a na chwilę obecną kobieta ma orzeczony dozór policyjny.

Dzień wcześniej policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o zakłócaniu porządku na terenie posesji denatki. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie ustalając, iż pod wskazanym adresem trwa libacja alkoholowa.

MM