Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu! Ranni zostali kierowca i pasażerka Daihatsu!

W czwartek, 19 marca przed północą dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej pomiędzy Wolsztynem i Powodowem. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że jego powodem było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę auta osobowego.

19.03.2020 r. ok.godz. 23:30 na drodze pomiędzy Wolsztynem, a Powodowem, na wysokości stacji paliw Orlen doszło do zdarzenia z udziałem kierujących Daihatsu Sirion i Iveco. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący Daihatsu 43-letni mieszkaniec gm. Wolsztyn podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy dostawczego Iveco.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili jego oględziny oraz sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Badanie alkotestem w przypadku kierowcy Iveco wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Od drugiego z uczestników pobrano do badań krew.

W następstwie niebezpiecznego manewru ranni zostali kierowca i pasażerka Daihatsu. Oboje przetransportowani zostali do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Tu też ustalono, że mężczyzna doznał pęknięcia żeber, a kobieta ogólnych potłuczeń.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów, a kierującemu Daihatsu także prawo jazdy.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Sankcją za spowodowanie wypadku drogowego może być nawet trzyletnie pozbawienie wolności.

Źródło : KPP Wolsztyn