Napadła z nożem w ręku na sklep. W schwytaniu pomogli internauci!

Wczoraj około godziny 20:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o rozboju dokonanym na kasjerce sklepu przy ul. 5 Stycznia w Wolsztynie, w wyniku którego nieznana kobieta ukradła z kasy pieniądze w kwocie 1700 złotych. Po kilku godzinach dzięki podjętym działaniom oraz weryfikowanym na bieżąco informacjom internautów policjanci zatrzymali kobietę oraz jej konkubenta. Karą w tym przypadku może być nawet 12-letnie pozbawienie wolności.

05.08.2020 r. około godziny 20:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o rozboju dokonanym na kasjerce sklepu przy ul. 5 Stycznia w Wolsztynie, w wyniku którego nieznana kobieta ukradła z kasy pieniądze w kwocie 1700 złotych.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli nagranie monitoringu wewnątrz sklepu. Patrolujący miasto mundurowi rozpoczęli poszukiwania kobiety penetrując centrum miasta i przyległe ulice. Równocześnie nagranie z monitoringu opublikowane zostało w Internecie z prośbą o pomoc w ujęciu sprawczyni rozboju.

Dzięki podjętym działaniom oraz pomocy internautów policjanci ustalili, że kobieta, towarzyszący jej mężczyzna oraz troje dzieci przebywają w jednym z hoteli na terenie Wolsztyna. Policjanci pojechali pod wskazany adres i zatrzymali podejrzewaną o rozbój kobietę oraz jej konkubenta – mieszkańców województwa śląskiego. Oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zabezpieczono też nóż, którego użyciem kobieta miała grozić ekspedientce. Dzieci w celach opiekuńczych umieszczono w wolsztyńskim szpitalu.

Kobieta została zatrzymana!!Dzisiaj około godziny 20:00 do sklepu przy ulicy 5-go stycznia wtargnęła zamaskowana…

Opublikowany przez Wolsztyn112 Środa, 5 sierpnia 2020

Policjanci odzyskali też niemal całość zrabowanej gotówki. Po wytrzeźwieniu kobieta(1,3 promila – przyp.red.) i jej konkubent(1,9 promila – przyp.red.)zostaną przesłuchani. W sprawie wszczęte zostało śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora. Karą w tym przypadku może być nawet 12-letnie pozbawienie wolności.

KPP Wolsztyn