Motocyklista bez uprawnień do kierowania pojazdami wjechał w znak drogowy!

W czwartek 28 stycznia br., przed godziną 15, służby z powiatu wolsztyńskiego otrzymały zgłoszenie o wypadku motocyklisty w miejscowości Przemęt. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, 2 patrole policji, Zespół Ratownictwa Medycznego „S” z Wolsztyna oraz jeden zastęp z OSP Przemęt.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę, który po uderzeniu w znak drogowy oraz lampę oświetleniową leżał kilka metrów dalej na chodniku. Niezwłocznie motocykliście udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a ruch drogowy w tym miejscu został wstrzymany przez przemęckich policjantów. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym a następnie przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Podczas prowadzonych czynności wolsztyńscy policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Przemęt nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.