Miał zły kolor tylnych świateł… Miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolor kloszy tylnych lamp stał się przyczynkiem do kontroli drogowej, w efekcie której policjanci ustalili, że kierującego obowiązuje zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek – 16 stycznia – na ul. Garbarskiej w Wolsztynie. Karą za niestosowanie się do polecenia sądu jest nawet trzyletnie pozbawienie wolności.

16.01.2023 r. ok.godz. 15:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obserwujący ruch pojazdów na ul. Garbarskiej w Wolsztynie zwrócili uwagę na BMW, wyposażone w czerwone klosze tylnych kierunkowskazów. Kolor wzbudził ich wątpliwości, co do spełnienia wymogów technicznych na terenie Polski, a to zadecydowało o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania policjanci ustalili, że kierujący to 39-letni mieszkaniec gm. Wolsztyn. Mężczyzna w trakcie rozmowy zdradzał oznaki zdenerwowania, co nie uszło uwadze policjantów. Po krótkiej chwili okazało się, że powodem tego były nie tylko niezgodne z przepisami klosze kierunkowskazów .

Policjanci sprawdzając w systemie informatycznym  uprawnienia mężczyzny do kierowania pojazdami mechanicznymi ustalili, że nie posiada ich, z uwagi na zakaz wydany przed kilkoma laty przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie. W tej sytuacji o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Sankcją za niestosowanie się do polecenia sądu w tym zakresie jest pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn