Miał atak padaczki i uderzył w zaparkowany samochód, okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania!

Zgłoszenie podejrzenia kierowania pod wpływem alkoholu przez kierującego dostawczym Peugeotem zapoczątkowało działania podjęte przez policjantów w czwartkowy poranek. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany na ul. Dworcowej samochód. Policjanci ustalili, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

23.08.2018 r. ok.godz. 08:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o kierowcy Peugeota Partnera, który najechał na prawidłowo zaparkowanego na ul. Dworcowej Opla Fronterę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu i w związku z tym udaremnił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Policjanci, którzy znaleźli się na miejscu już po kilku minutach ustalili, że kierującym jest 59-letni mieszkaniec Niałka Wielkiego. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że cierpi na epilepsję i doznał ataku choroby w trakcie jazdy. W konsekwencji zjechał na lewy pas jezdni, a następnie na chodnik, którym przejechał  kilkadziesiąt metrów i uderzył w zaparkowane auto. Szczęśliwie zarówno na chodniku, jak i w samochodzie nie było w tym czasie żadnych osób.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Alkotest wykazał niewielką ilość alkoholu w organizmie (0,07 mg/l) dopuszczającą możliwość kierowania pojazdami mechanicznymi. Kolejne sprawdzenia w policyjnym systemie informatycznym wykazały jednak, że kierowca Peugeota nie posiada uprawnień do kierowania, które zostały mu cofnięte właśnie z uwagi na stan zdrowia.

Na miejsce wezwano Zespół Pomocy Doraźnej, którego lekarz potwierdził przebyty atak choroby i zadecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Materiały postępowania niebawem trafią do sądu. W przypadku niestosowania się do decyzji uprawnionego organu, jak miało to miejsce w tym przypadku sankcją może być grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

Źródło: KPP Wolsztyn