POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O PODPALENIE!

W niedzielny wieczór funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie zostali skierowani na miejsce pożaru stodoły w Solcu Nowym. Mundurowi podjęli interwencję między innymi w związku z informacją, że mogło do niego dojść w wyniku celowego działania sprawcy. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzewanego o to mężczyznę.

10.03.2019 r. ok.godz. 22:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze stodoły, do którego doszło w Solcu Nowym. Na miejsce skierowani zostali policjanci Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia umożliwiając działanie pozostałym służbom.

Na podstawie uzyskanych informacji ustalili też, że pożar mógł był wynikiem celowego działania sprawcy, jako którego wskazano 34-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji. Policjanci ustalili, że zatrzymany był w przeszłości karany za podpalenie.

foto: KPP Wolsztyn

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Przyznał, że feralnego dnia wypił kilkanaście piw i z przyczyn, których nie potrafił wyjaśnić podpalił znajdującą się w stodole słomę. Ogień szybko rozprzestrzenił się na konstrukcję stodoły oraz stojące nieopodal dwie przyczepy i rozrzutnik, a także drewno opałowe, które pomimo prowadzonej akcji gaśniczej doszczętnie spłonęły. Właścicielka mienia wyceniła poniesione straty na około 15.000 złotych.

12 marca br. mieszkaniec Solca Nowego usłyszał przedstawiony przez prokuratora zarzut umyślnego podłożenia ognia i zniszczenia mienia poprzez spalenie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.  Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Z uwagi na działanie sprawcy w warunkach powrotu do przestępstwa sankcja, z jaką docelowo będzie musiał się liczyć to pozbawienie wolności nawet na siedem i pół roku.

Źródło: KPP Wolsztyn