Mężczyzna odkręcił gaz i oblał się benzyną! Chciał popełnić samobójstwo wysadzając się w powietrze!

W środę, 19 stycznia br., około godziny 15:00 jeden z mieszkańców Świętna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował operatora o chęci odebrania sobie życia. Pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazał informację do dyżurnego wolsztyńskich policjantów, który na miejsce zadysponował najbliższy patrol wydziału prewencji.

Funkcjonariusze, wyposażeni w kamizelki kuloodporne, po do dotarciu pod wskazany adres postanowili wejść do budynku mieszkalnego, którego drzwi nie były zabezpieczone. Po ich otwarciu, znajdujący się w środku, około 50-letni mężczyzna, natychmiast odkręcił gaz oraz wylał na siebie dużą ilość benzyny. Mieszkaniec Świętna w ręce trzymał zapalniczkę informując przy tym policjantów, iż nie mają się zbliżać. Mundurowi natychmiast wycofali się na bezpieczną odległość i powiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Na miejsce skierowano kolejny patrol oraz strażaków z Wolsztyna i Świętna.

Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli teren akcji oraz przygotowali linie gaśniczą. Po ustaleniu szczegółów, policjanci będący zabezpieczani przez strażaków podjęli próbę zatrzymania 50-latka. Gdy ten otworzył drzwi, strażacy podali w kierunku mężczyzny proszek gaśniczy, który miał zniwelować ryzyko zapłonu ubrań nasączonych łatwopalną substancją.

W tym samym momencie jeden z policjantów rzucił się na mieszkańca Świętna i powalił go. 50-latek został skuty oraz przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. By zapewnić bezpieczeństwo osobom pracującym przy mężczyźnie, konieczne okazało się zdjęcie jego ubrań.

50-latek został przetransportowany przez ZRM w asyście policji do wolsztyńskiego szpitala, skąd dalej trafił do lecznicy w Kościanie.