Mężczyzna dachował i uderzył w drzewo. Jego ręka została przygnieciona przez samochód!

W sobotę, 16 lutego 2019 roku, około godziny 10:40 na Drodze Wojewódzkiej 315 doszło do poważnego zdarzenia drogowego.

Około 50-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, jadąc w kierunku Obry próbował uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśna. Gwałtowny manewr kierownicą spowodował utratę kontroli nad prowadzonym pojazdem. W wyniku tego, Ford Mondeo przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, przeleciał przez rów, a następnie dachował ostatecznie uderzając w drzewo i zatrzymując się na lewym boku.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z OSP Obra, dwa zastępy z JRG Wolsztyn, patrol policji oraz ZRM „P” z podstacji w Wielichowie (obie karetki z Wolsztyna były na wezwaniach).

Mężczyzna został uwięziony w rozbitym pojeździe. Jego lewa ręka została przygnieciona samochodem. W uwolnieniu kierowcy pomogły osoby postronne, które przechyliły pojazd, a następnie ewakuowały poszkodowanego.
Kierujący doznał urazu obu kończyn górnych, głowy oraz klatki piersiowej.
Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działań, udzielili pomocy poszkodowanemu zakładając mu kołnierz ortopedyczny, a także układając go na noszach typu deska.

ZRM „S” który akurat wracał ze zdarzenia w Świętnie zatrzymał się i przejął poszkodowanego udzielając mu niezbędnej pomocy. Mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci ustalili, iż do zdarzenia przyczyniła się sarna przebiegająca przez drogę. Kierowca nie został ukarany. Droga na czas działań ratowniczych była zablokowana.

Ja dojechałem na to zdarzenie jako pierwszy. Zgłosiłem sytuacje na numer alarmowy. Dwa samochody które dojechały po mnie zatrzymały się, jednak kierujący uznali, iż nie będą potrzebni i odjechali.
Dopiero kolejny samochód którym kierował wojskowy się zatrzymało i można było zadziałać.
Z pomocą innego kierowcy unieśliśmy lekko samochód, co pozwoliło na uwolnienie kończyny górnej poszkodowanego, a następnie jego ewakuację na zewnątrz.
Chciałbym bardzo podziękować osobom które zatrzymały się by udzielić pomocy!

One thought on “Mężczyzna dachował i uderzył w drzewo. Jego ręka została przygnieciona przez samochód!

  • 18 lutego 2019 o 20:01
    Permalink

    Mam nadzieję że z kierowcą wszystko ok. I cieszę się przy udziale innych kierowców udało się szybko uwolnić poszkodowanego z pojazdu. Dziękuję więc wszystkim biorącym udział w tym zdarzeniu. Był tam również pan, który biegał i pomagał w kierowaniu ruchem wraz z moją małżonka. Pozdrawiam wszystkich!

Komentarze są wyłączone.