MAN uderzył w tył Audi!

Wczoraj w Żodyniu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierujących ciężarowym Manem i Audi. Policjanci WRD skierowani na miejsce przez dyżurnego jednostki ustalili, że sprawcą jest kierujący pojazdem ciężarowym, który najechał na tył samochodu osobowego. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

25.03.2019 r. kilkanaście minut po godzinie 11:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Głównej w Żodyniu. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu kierujący ciężarowym Manem 45–letni mieszkaniec Nowej Wsi najechał na tył Audi A4, którym jechał 78–letni mieszkaniec Kopanicy.

Chwila nieuwagi ze strony kierującego Manem wystarczyła, by w porę nie zareagował na podjęty przez kierowcę Audi manewr skrętu w kierunku pobliskiej stacji benzynowej. Szczęśliwie pomimo znacznych uszkodzeń auta osobowego jego kierowcy nic poważnego się nie stało.

Jak ustalono obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca ukarany został 300-złotowym mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o dostosowanie jazdy do warunków drogowych, przepisów w zakresie bezpieczeństwa jazdy,  a także własnych umiejętności. W kontekście opisywanej kolizji niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze jest zachowanie właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu. Odległość ta powinna być adekwatna do prędkości, z jaką się poruszamy, warunków technicznych pojazdu oraz warunków atmosferycznych. Pamiętajmy również, że niewskazany jest pośpiech, który często decyduje o osłabieniu koncentracji kierowcy, co z kolei przekłada się na zwiększenie ryzyka spowodowania kolizji bądź wypadku.

Źródło: KPP Wolsztyn