KUŹNICA ZBĄSKA – 73- letnia rowerzystka w ciężkim stanie po potrąceniu przez busa!

W środę, 4.07.2018r. krótko po godzinie 9:00 na drodze wojewódzkiej 305 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki oraz samochodu dostawczego.

Do zdarzenia doszło na trasie Wolsztyn – Nowy Tomyśl, na granicy powiatu nowotomyskiego i grodziskiego. Do zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji.
Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy poszkodowanej kobiecie. Jak się okazało, rowerzystka po potrąceniu uderzyła o maskę, szybę a następnie wylądowała na ziemi, doznała ona obrażeń wielonarządowych i koniecznie okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do jednego z poznańskich szpitali.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż 30-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl kierujący dostawczym Fiatem Ducato, w trakcie wyprzedzania 73-letniej rowerzystki nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doszło do potrącenia kobiety. Mężczyzna był trzeźwy.
Na miejscu obecny był technik policyjny który wykonał dokumentacje fotograficzną oraz szkice. Postępowanie prowadzi KPP Grodzisk Wielkopolski.

Strażacy z OSP Jabłonna zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR, a następnie kierowali ruchem na miejscu zdarzenia.
Droga była przez kilkadziesiąt minut zablokowana.