Kradli w sklepach, nie gardzili też rowerami. 20-latek i 22-latka zatrzymani przez policję!

Odzyskaniem skradzionego roweru rozpoczęły się działania wolsztyńskich kryminalnych, którzy zatrzymali sprawcę tego przestępstwa i ustalili, że ma na swoim koncie szereg innych sprzecznych z prawem czynów. Mężczyzna, jak udowodnili to policjanci, w przeciągu kilku ostatnich miesięcy ukradł, co najmniej pięć jednośladów, z czego dwa wspólnie ze swoją partnerką. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży sklepowej oraz włamania do samochodu. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia. Czyny zarzucane kobiecie zaskutkować mogą w jej przypadku nawet 5-letnim więzieniem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji przedstawili 20-letniemu wolsztynianinowi oraz jego o dwa lata starszej partnerce zarzuty dotyczące szeregu kradzieży oraz włamania do samochodu, których efektem dla przestępczego duetu może być nawet kara pozbawienia wolności.

Zaczątkiem policyjnych działań była zgłoszona 18 kwietnia br. kradzież roweru, do której doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Właściciel bardzo dokładnie opisał swój rower, wskazując na jego indywidualne cechy, przyznał też, że niestety, pozostawiając go nadzoru, nie zabezpieczył go w żaden sposób. Wyjaśnieniem kradzieży zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Podczas podjętych czynności dotarli do informacji, że poszukiwany przez nich jednoślad prawdopodobnie znajduje się w jednym z wolsztyńskich lombardów. Informacja została zweryfikowana i na tej podstawie potwierdzono, że rower rzeczywiście znajduje się w lombardzie. Policjanci ustalili, że wyceniony przez właściciela na 1.500 złotych jednoślad trafił w to miejsce kilka godzin wcześniej i został sprzedany za … 80 złotych. Policjanci zabezpieczyli go, a następnie przekazali właścicielowi.

Podejrzewany o kradzież jednośladu 20-letni wolsztynianin następnego dnia został zatrzymany przez policjantów. Podczas prowadzonych z jego udziałem czynności policjanci ustalili, że nie była to pierwsza kradzież, jakiej się dopuścił. Podejrzenie potwierdziło odnalezienie podczas prowadzonych działań dwóch kolejnych jednośladów, które mężczyzna zdążył sprzedać w jednym z lombardów. W przypadku jednego z nich policjanci ustalili właścicielkę i przekazali jej rower. Drugi zabezpieczony jednoślad – rower marki Senator – nadal oczekuje na swego właściciela.

Policjanci gromadząc materiał dowodowy ustalili, że mężczyzna ukradł, co najmniej 5 rowerów. Dwa z nich skradzione zostały wspólnie z jego partnerką. Dodatkowo przestępczej parze udowodniono 4 kradzieże sklepowe. Ich łupem padły artykuły spożywcze, drobna elektronika oraz srebrna biżuteria.

Lista zarzutów przedstawiona podejrzanym może spowodować, że zostaną ukarani nawet pozbawieniem wolności. W przypadku mężczyzny kara może sięgnąć 10 lat więzienia, kobieta musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

????????????????????????????????????

Rower marki Senator zabezpieczony przez policjantów KPP w Wolsztynie czeka na swego właściciela. Informacje można uzyskać pod numerami telefonu 47 77 28 211 lub 47 77 28 286.

Źródło: KPP Wolsztyn